• Пт. Лис 22nd, 2024

Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області

Інформаційний ресурс Тростянецької об'єднаної територіальної громади

В ОБ’ЄКТИВІ – КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА

Авторtog

Жов 20, 2021


В ОБ’ЄКТИВІ – КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА

https://drive.google.com/drive/folders/1_DxuGMjk7fcoyOLsbltjMi2HRYI4OnVI?fbclid=IwAR1Xg6Ednd9kXOLlqC3zkEEdnJGAYWhX7sO23ilovcDi8TnYxCroh-io1TU

https://drive.google.com/drive/folders/1TR6m6NdYHzC9kcb-L3bMwQooP09RlG-q?fbclid=IwAR2OwNrc1jBHn8r5XnzMvmL87p-xSY9EBePzpl9DSMAKnpkQIHdtzHI-YKM

Влітку 2021 року на території Тростянецької громади Громадською організацією «Екологія. Культура. Мистецтво» за підтримки Українського культурного фонду було реалізовано проєкт «В об’єктиві – культурна спадщина». В рамках проєкту відбулася резиденція для фотохудожників та Літня школа мобільного фото та відео для школярів.
Проєкт виник як кроссекторальний на перетині мистецтва та охорони культурної спадщини. Його завдання – засобами мистецтва фотографії привернути увагу до культурної спадщини та природнього різноманіття, зафіксувати зникаючі культурні ландшафти, створити промоцію території Тростянецької громади, Історико-культурного заповідника «Стільське городище» та Регіонального ландшафтного парку «Стільське горбогір’я». Проєкт мав на меті виведення з тіні української терра інкогніта та відкриття культурної спадщини України передовсім для українців, створення передумов активного подорожування з метою дослідження і пізнання багатства своєї історії та природи. Водночас проєкт скерований на те, щоб мешканці громади зрозуміли усю цінність природньої та культурної спадщини, як чинника розвитку зеленого туризму, що в сучасних реаліях може стати засобом економічної сталості місцевості.
В рамках проєкту було створено арт резиденцію за участю десяти фотографів під керівництвом Кості Смолянинова – організатора і куратора понад 50 виставок українських та закордонних митців, учасника вітчизняних та закордонних фестивалів фотографії, перформансу та сучасного мистецтва, автора книги “Street Theography” Львів, 2014. Костя понад 10 років керував діяльністю «Фотоклуб 5х5 Львів» – фотографічного осередку, звідки вийшли численні молоді художники та фотографи.
Практика створення таких резиденцій ще не набула поширення в Україні, хоча саме фотографія, як наймолодший та найбільш мобільний вид мистецтва, найбільше впливає на свідомість через візуальні образи, одночасно фіксуючи актуальний стан мінливого довкілля. Учасників арт резиденції відбирали в результаті відкритого конкурсу, на 10 місць претендувало 36 бажаючих. Ними стали: Вікторія Лихольот, Харків; Альона Малашина, Київ; Марина Чорна, Харків; Юрій Мориквас, Львів; Олеся Саєнко, Івано Франківськ; Євген Ворожейкін, Київ; Ольга Заречнюк, Львів; Тарас Пахолюк, Вінниця; Катерина Лесів, Хмельницький; Андрій Симоненко, Жовква; Юрій Левицький, Стільсько. Фотографи жили в Дуброві, щодня їздили по різних локаціях, їм проводили екскурсії, знайомили з пам’ятками. В результаті спільної творчості було створено книгу-фотоальбом і фотовиставку.
Одночасно з резиденцією тривала Літня школа мобільного фото та відео для місцевих дітей. Це дало можливість молоді оволодіти мистецтвом мобільної фотографії та відео зйомки – засобом самовираження людини, видом мистецтва, що в сучасному світі є інструментом забезпечення функції соціальної комунікації. Кураторка літньої школи – Рома Равлів, ментори – засновники креативної студії WHAT IF creative studio Віктор Петров та Гала Козютинська. Слухачі Школи: Дмитро Микитин, Сайко Олег, Здебський Остап, Яхимець Андрій, Гузій Анастасія, Худяк Орест, Худяк Поліна, Прийма Олеся, Колодій Анастасія, Кулик Анастасія, Яценко Божена, Верещинська Анна, Макович Лілія, Звозда Тетяна, Триндяк Марія. Цілком ймовірно, що для когось з дітей школа стане основою майбутньої професії. Фотографії, створені випускниками Літньої школи, стали основою календаря на 2022 рік.
Проєктом також створено два фільми: промоція проєкту та території. Режисер Мирослав Трофимук в основу сюжету поклав історію Василя Дереша, уродженця села Мала Воля, котрий ще малим хлопчиком бачив таємничі вали в стільському лісі, вони не давали йому спокою своєю загадковістю. Саме Василь Дереш, вже студентом історичного факультету Львівського університету, почав дослідження та обміри, наніс на карту вали городища в Стільську і припустив, що це було велике місто ранньослов’янського світу. Фільм можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=kDD_Ph2bIt0&list=LL&index=23
Проєкт став подією, завдяки якій про Історико-культурний заповідник Стільське городище та Регіональний ландшафтний парк Стільське горбогір’я дізналося багато людей, як про місце, де оживають легенди.
Організатори проєкту висловлюють велику подяку п. Михайлові Цихуляку та п. Олександрі Дзиндрі за допомогу в реалізації проєкту.

Автор tog

Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області повідомляє, що  з 05.08.2024 по 03.09.2024  проводиться процедура громадського обговорення проекту детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки ІКН 4623081200:03:004:0070 площею 0,1503 га з ОСГ  на будівництво і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд в с. Луб’яна Стрийського району Львівської області
ОГОЛОШЕННЯ  Шановні громадяни!               Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області повідомляє, що        з 20.06.2024 року по 19.07.2024 року проводиться процедура громадського обговорення проєкту детального плану території зі зміною цільового призначення земельної ділянки               КН 4623084800:21:000:0084 площею 1,0 га з «для ведення особистого селянського господарства»  на «для ведення садівництва»  за межами населеного пункту с. Поляна Стрийського району Львівської області та розгляд і врахування пропозицій громадськості щодо даного проєкту.
Долучайся до команди ЦСО «А» СБУ – наближай Перемогу!