• Пт. Кві 19th, 2024

Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області

Інформаційний ресурс Тростянецької об'єднаної територіальної громади

Цивільний захист

 

АБЕТКА БЕЗПЕКИ ВІД ДСНС

 



Аудіофайл “Обережно змії”

Завантажити (PDF, 2.61MB)

Будьте обережні на воді !!!

Настали сонячні, теплі, погожі дні — пора відпочинку поблизу річок і водоймищ. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Купаючись, вкрай важливо дотримуватись правил поведінки на воді.
Через нехтування вимогами безпеки на водоймах з початку 2021 року в Львівській області загинуло 10 осіб за минулий рік 51 людина у тому числі 2 дітей. Така сумна статистика свідчить про недостатнє усвідомлення громадянами тієї прихованої небезпеки, яку в собі несе водяна стихія.
Найчастіше люди гинуть, купаючись у необладнаних місцях та в місцях, що не охороняються рятувальними постами. Щоб уникнути нещасних випадків, необхідно дотримуватись простих правил поведінки на воді: загоряти і купатись треба в спеціально відведених місцях, де вода повинна бути чистою, дно — без корчів, підводних каменів, ям, а берег — з пологим спуском; забороняється купатись у незнайомих місцях, у місцях з обривистим дном; дуже небезпечно купатись у річках із сильною течією, вирами, біля мостів. Вир затягує з такою силою, що навіть досвідчений плавець не в змозі вибратися з нього. Небезпечно стрибати головою вниз там, де невідома глибина і рельєф дна, — можна вдаритись головою в грунт, зламати шийні хребці та загинути.
Дуже небезпечно купатися з настанням першого тепла, коли вода ще не прогріта до мінімальної температури, при якій дозволяється купання. Така вода викликає в людини судоми, а в чутливих до холодної води може навіть статися шок зі смертельним наслідком.
Велику небезпеку приховує купання і плавання на дошках, автокамерах та інших подібних предметах. У воді вони стають слизькими і можуть вислизнути з рук.
Особливе застереження батькам: постійно слідкуйте за дітьми, їхня поведінка у воді може бути непередбачена, не залишайте дітей без нагляду біля водоймищ, не відпускайте їх на річки, ставки, озера без супроводу когось із дорослих.
Дотримуйтеся правил поведінки на воді і завжди пам’ятайте, що обережність, продумані дії будуть запорукою доброго, корисного відпочинку і вбережуть від неприємних, а часом і нещасних випадків.
Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся правил поведінки на водоймах та порад рятувальників!

Миколаївський РС ГУ
ДСНС України у Л/о


Миколаївський РС ГУ ДСНС України у Львівській області

Проведення кущової наради з підрозділами ДСНС Стрийського району
З метою підвищення професійного рівня щодо організації заходів цивільного захисту, підготовки особового складу до виконання завдань за призначенням та реагування на надзвичайні ситуації і небезпечні події 19 травня на базі Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області під головуванням заступника начальника управління-начальника відділу організації пожежогасіння та роботи з об’єктовими підрозділами полковника служби цивільного захисту Ігоря ПРОКОПИКА проведено кущову нараду з офіцерським складом підрозділів ДСНС Стрийщини. Також були запрошені головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту Стрийської райдержадміністрації Руслан ГАВРИЛЮК, головний спеціаліст цивільного захисту організаційно-кадрової роботи Миколаївської міської ради Богдан БІЛЬСЬКИЙ, заступник голови Тростянецької сільської ради Ірина ШИПОВА, інспектор Розвадівської сільської ради Галина КОСТІВ.
Окрім теоретичного опитування та перевірки службової документації було проведено показове тактичне навчання на базі Миколаївської гімназії. За тактичним задумом виникла пожежа в навчальному класі зарубіжної літератури. Особовим складом 19 ДПРЧ в складі 2-х ланок газодимозахисної служби евакуйовано усіх потерпілих та ліквідовано умовну пожежу. До проведення навчань також були задіяні екстрені служби (медицина катастроф, РЕМ, національна поліція), які в свою чергу виконували відповідну роботу.
По завершенню навчання підведено підсумки кущової наради.
Начальник Миколаївського РС Андрій П’ЯСЕЦЬКИЙ дякує начальнику Управління молоді та спорту Андрію СТАРОВЕЦЬКОМУ та директору Миколаївської гімназії Ігорю ОНИСЬКІВУ за сприяння в проведенні практичних навчань на території гімназії.

13 травня о 17 год. 56 хв. до Миколаївських рятувальників надійшло повідомлення від громадянинки Б. про пожежу житлового будинку в с. Розвадів по вул. Б. Хмельницького. По прибуттю на місце виклику рятувальники встановили, що виклик завідомо неправдивий. За фактом хибного виклику заявника притягнуто до адміністративної відповідальності.
Рятувальники застерігають громадян без потреби не телефонувати за номером «101» та не надавати завідомо неправдиву інформацію про пожежі чи інші надзвичайні ситуації, тому що через такі дії у разі виїзду пожежно-рятувального підрозділу на місце виклику може виникнути реальна пожежа в іншому місці, що в свою чергу призведе до важких наслідків, зокрема і з людськими жертвами та великими майновими втратами.
Миколаївський районний сектор Головного управління ДСНС України у Львівській області наголошує, що відповідно до чинного законодавства згідно статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення в разі завідомо неправдивого виклику пожежно-рятувального підрозділу (частини) тягне за собою накладення штрафу від 850 до 3400 гривень.

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ!

Згідно статистики, впродовж 2020 року на території Львівської області виникло 5 пожеж у сакральних спорудах. Більшість з них виникають у молитовних залах, побутових приміщеннях для зберігання церковного інвентарю та в куполах. Загальновідомо, що пожежним навантаженням в спорудах духовенства є дерев’яні будівельні конструкції, іконостаси, ікони, а також дерев’яні елементи куполів, що найчастіше потерпають від пожеж.
Напередодні Великодніх свят інспекторським складом Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Л/о Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області проведено обстеження усіх релігійних установ Тростянецької, Розвадівської, Новороздільської та Миколаївської громад. Під час даної роботи проведено інструктажі по дотриманню вимог пожежної безпеки під час підготовки та проведення Великодніх свят, вручено пам’ятки щодо заходів пожежної безпеки в культових спорудах, правил пожежної безпеки в побуті, попередження пожеж в природних екосистемах та порядку дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Поряд із цим рятувальники нагадують, що по завершенню служб не можна залишати не загашеними свічки й кадила та увімкненими електронагрівальні прилади та перед тим, як зачинити культову споруду треба відключити все електрообладнання. Первинні засоби пожежогасіння слід утримувати справними, шляхи евакуації утримувати вільними і нічим не захаращувати, а також періодично треба проводити відповідний інструктаж з обслуговуючим персоналом культових споруд, які будуть задіяні у проведенні заходів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки.
Щоб попередити виникнення пожежі через електрику, необхідно довіряти ремонт і монтаж електромережі й електрообладнання тільки фахівцям. Для захисту електромережі від перепадів напруги застосовувати автоматичні запобіжники й калібровані плавкі вставки лише заводського виготовлення. Вмикати електроприлади тільки за допомогою штепсельних з’єднань. Також необхідно один раз на два роки проводити заміри опору ізоляції електромережі і заземлення та перевірку справності систем блискавкозахисту. Якщо дотримуватись цих норм і правил, кількість пожеж та надзвичайних ситуацій значно зменшиться, а відтак зменшиться кількість жертв і втрат.
Миколаївські рятувальники закликають усіх громадян бути уважними при використанні відкритого вогню під час Великодніх свят, дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Щоб гарний настрій супроводжував вас усі Святкові дні.

З повагою,

Начальник Миколаївського РС
ГУ ДСНС України в Л/о Андрій П’ЯСЕЦЬКИЙ

Заборона спалювання сухої трави


Проведення семінар-наради в Тростянецькій сільській раді

15 квітня у народному домі Тростянецької сільської ради проведено семінар нараду під головуванням начальника Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Л/о Андрієм П’ЯСЕЦЬКИМ із керівним складом територіальної громади: заступником сільського голови Іриною ШИПОВОЮ, директором КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Іриною КОБРИН, керівником відділу культури Олександрою ДЗИНДРОЮ, начальником відділу освіти Вікторем ЛЕХОВИЧЕМ та старостами старостинських округів. Окрім того були запрошені: начальник відділу планування заходів ЦЗ ГУ ДСНС України у л/о Володимир ПОБЕРЕЙКО та завідувач навчально-консультаційного пункту у м. Стрий НМЦ ЦЗ та БЖД Львівської області Дмитро НАЛИВАЙКО.
На даній семінар-нараді було обговорено низку важливих питань щодо організації належного рівня цивільного захисту на території громади, запобігання надзвичайним ситуаціям, захисту населення і території від природних та техногенних загроз, реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків, забезпечення пожежної безпеки на відповідних територіях, об’єктах. Розглянуто заходи щодо запобігання пожеж в екосистемах та зміни в Закон України «Щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, на торфовищах та землях інших категорій». Особливу увагу наголошено про важливість створення та функціонування підрозділів місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних дружини на території громади. Надано методичні рекомендації дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, доведення ризиків пов’язаних із поводженням ВНП при їх знаходженні.
На завершення наради, усі присутні мали змогу ознайомитися з пожежно-рятувальною технікою та пожежно-технічним обладнанням, що знаходиться на озброєнні 19-ої державної пожежно-рятувальної частини, яке використовується під час ліквідації різних небезпечних подій та надзвичайних ситуаціях.

Завантажити (DOCX, 12KB)

Завантажити (DOCX, 62KB)


Завантажити (DOCX, 52KB)

УВАГА! КАРАНТИН


Відповідальність!!!
Спалювання сухої трави


Завантажити (DOC, 30KB)

 У ході реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні значущі для безпеки населення повноваження передаються на найближчий до громадян базовий рівень влади – в територіальні громади. Саме на рівні міських, селищних та сільських громад організовуються та реалізуються заходи з цивільного захисту (далі – ЦЗ). Тому кожна громада з перших днів свого існування має навчитися ґрунтовно планувати та організовувати свою безпеку, захист населення і територій від ймовірних надзвичайних ситуацій.
На виконання Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні в ході розв’язання проблем Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області організувала належний рівень ЦЗ в громаді, а саме:
– призначено відповідальних осіб за ЦЗ;
– проведено аналіз пожеж і надзвичайних ситуацій на території населених пунктів сільської ради та розроблено примірні паспорта пожежної та техногенної безпеки;
– затверджено Комплексну програму забезпечення пожежної безпеки та захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру сільської ради на 2021 рік;
– створено ДПД, затверджено їх положення;
– створено резервний фонд матеріально-технічних ресурсів;
– затверджено Інструкції про порядок взаємодії 19 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Львівській області щодо цілодобового отримання та передачі термінової інформації;
– відкориговано Положення про старост сіл, де передбачено їх обов’язки з питань ЦЗ;
– створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій , затверджено їх склад, положення, функціональні обов’язки членів комісії та розглянуто питання по запобіганню та недопущенню виникнення надзвичайних ситуацій на території громади. Зокрема вирішено питання по забезпеченню життєдіяльності населення громади.