• Пн. Гру 23rd, 2024

Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області

Інформаційний ресурс Тростянецької об'єднаної територіальної громади

БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ПРАЦІ

Авторtog

Кві 16, 2019

Цьогоріч Міжнародній організації праці виповнюється 100 років. Це дата, коли настає час підбити підсумки проведеної роботи, її ефект, визначити корективи, які необхідно внести для вирішення нових проблем та питань, пов’язаних зі стрімким ростом технологій.
Це ж стосується і питань охорони та безпеки праці. Мабуть тому і гасло започаткованого у 2002 році Міжнародною організацією праці Всесвітнього дня охорони праці на 2019 рік визначене як «Безпечне та здорове майбутнє праці».
Зрозуміло, що і в нашій державі проведення Дня охорони праці у 2019 році проходить під цим девізом. (Звернення оргкомітету з підготовки та проведення заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні додається). Уряд України здійснив певні кроки на перепрофілювання роботи з профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань, схвалено «Концепцію реформування системи управління охороною праці праці в Україні» та розроблено план заходів для її реалізації. Найважливіший акцент ставиться на впровадження ризикоорієнтованого підходу до забезпечення запобігання виробничим ризикам та заохочення до створення безпечних і здорових умов праці.
Ризикоорієнтованість – це необхідність зрозуміти і постійно застосовувати просте правило: не існує повністю безпечних умов праці. Все наше життя – це імовірність очевидних чи прихованих ризиків, особливо при виконанні виробничих обов’язків. Де б ми не трудилися, яким би на перший погляд надійним не видавалося наше робоче місце, небезпечні зовнішні технічні чи санітарно-гігієнічні фактори, психофізіологічна неготовність чи необережність самого працівника, ігнорування писаних на базі попереднього досвіду (часто гіркого) правил та інструкцій з охорони праці, можуть призвести до непоправного. Жорстока статистика нещасних випадків – яскраве і незаперечне цьому підтвердження.
Визначити виробничі небезпеки і оцінити ризики, усунути чи мінімізувати їх в імовірних місцях виникнення, добитися максимального розвитку культури профілактики у сфері безпеки та гігієни праці – ось головні принципи вищезгаданого ризикоорієнтованого підходу. Досягнути цього можна вивченням, поширенням та впровадженням досвіду, в т.ч. міжнародного, на всіх рівнях – від державного до галузевого та регіонального, враховуючи усі наявні чинники (автоматизація, комп’ютеризація, робототехніка, демографія, зайнятість населення та інше).
Ну і, звичайно, слід усвідомити значення постійного навчання з безпеки та гігієни праці. Надлишку знань з охорони праці не буває, а нехтування навіть елементарними вимогами може стати фатальним. Тому Миколаївське відділення Фонду соціального страхування України запрошує роботодавців, органи виконавчої влади, профспілки до спільної участі у проведенні заходів, приурочених до Дня охорони праці (наради, семінари, «круглі столи» тощо), а також до постійної співпраці у сфері охорони праці в подальшій роботі.
Спробуємо спільно зробити один крок вперед, підготуватись до викликів майбутнього, не забуваючи про здорове і безпечне сьогодення.

Р.Ониськів, страховий експерт з охорони праці Миколаївського відділення УВД ФССУ у Львівській області

Анімація завантаження Завантаження...
Лого EAD Надто довго?

Перезавантажити Перезавантажити документ
| Відкрити Відкрити в новій вкладці

Download [130.49 KB]

Автор tog