Шукаємо професійних батьків!
З цією метою начальник служби у справах дітей Тростянецької сільської ради взяла участь у роботі інформаційного семінару, який відбувся 27 червня 2024 року. Наша пропозиція – Патронатний вихователь як альтернатива зайнятості. Захід організований #Миколаївське управління СФ Львівської обласної служби зайнятості.
Коли дитина оточена любов’ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків, на світ дивиться радісними очима – у неї щасливе дитинство. Та є діти, котрі опинилися в складних життєвих обставинах. Патронат вважається одним з найкращих варіантів догляду, адже діти зростають в умовах, що є максимально наближеними до сімейних та мають шанс уникнути повторної травматизації, яку могли б зазнати в інституційних закладах чи інших установах.
Патронат над дитиною – професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.
Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі
Патронатні вихователі отримують заробітну плату. До 30.06.2024 це 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць, з 01.07.2024 – 3 мінімальні заробітні плати за надання послуг та 2,5 прожиткових мінімумів на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості. Розмір оплати збільшується на 10% за кожну дитину віком до 1 року, дитину з інвалідністю.
Патронатне виховання може знадобитися, якщо:
діти не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватися про них;
батьки або особи, які їх замінюють, померли чи пропали безвісти;
батьки потребують термінового лікування;
від новонародженої дитини відмовились батьки;
батьки залишили дітей без догляду;
у сім’ї існує загроза їхньому життю та здоров’ю.
Патронатним вихователем може стати громадянин України, який:
– має позитивний досвід виховання дітей старше 4-х років;
– має добровільного помічника з числа повнолітніх членів своєї сім’ї, з яким готовий пройти навчання як в патронаті допомогти дитині, сім’я якої опинилася в складних життєвих обставинах;
а також обоє:
– мають стан здоров’я, який дозволяє дбати про тимчасово влаштованих дітей;
– не були засудженими або позбавленими батьківських прав.
Запрошуємо до співпраці небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.