• Ср. Січ 8th, 2025

Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області

Інформаційний ресурс Тростянецької об'єднаної територіальної громади

У ПОШУКАХ “ЗОЛОТОЇ КОЛИСКИ» ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ”

Авторtog

Вер 3, 2024
У ПОШУКАХ “ЗОЛОТОЇ КОЛИСКИ» ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ”
30 серпня на території Тростянецька сільська рада Стрийського району Львівської області відбулася історико-краєзнавча конференція «У пошуках “Золотої колиски” Тростянецької громади». Захід розпочався в неоготичному костелі Матері Божої Ченстоховської в селі Демня зі спільної молитви, яку провів отець Степан Цихуляк. Після цього з вітальними словами до учасників звернулися голова Тростянецької сільської ради Михайло Цихуляк та директор Департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Олена Василько.
Під час конференції учасники мали можливість прослухати цікаві доповіді від фахівців у галузі культури. Зокрема, Діана Трима, директор Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та інформаційної політики України, виступила на тему «Культурне розмаїття регіонів як складова національного культурного надбання України». Ольга Боднар, завідувач Сектору культурної спадщини Стрийської РДА, розповіла про «Культурну спадщину як ресурс держави», а Олександра Дзиндра, начальник Відділ культури, туризму, молоді, спорту та інформаційної політики, висвітлила «Пам’ятки культурної спадщини Тростянецької громади».
Справжнім подарунком для гостей став виступ у костелі талановитого Михайла Шелепетень, який своєю творчістю зворушив усіх присутніх.
Програма конференції також передбачала краєзнавчо-пізнавальні екскурсії до визначних місць громади.
Учасники відвідали церкву святого Миколая в селі Демня, де ознайомилися з унікальною скульптурною композицією «Упадок» та насолодилися духовними творами у виконанні Народного самодіяльного хору народного дому с. Демня. Окрім того, учасники здійснили екскурсію до каплиці-усипальниці родини Скарбеків у селі Заклад, де депутат Стрийської районної ради Юрій Шипов та депутат Тростянецької сільської ради Ігор Соснило розповіли про спадок графа Станіслава Скарбека. Наступною зупинкою став Історико-культурний заповідник “Стільське городище”, де директор заповідника Ірина Іваночко провела огляд матеріальної та нематеріальної спадщини. Завершенням екскурсії стала театралізована програма «Білий Хорват» на Камені Дірявець у селі Дуброва, а також коротка творча програма від Народного вокального гурту «Гердан».
На завершення, в “Стільській садибі” було представлено нематеріальну культурну спадщину – виступи Народного аматорського вокального жіночого ансамблю «Калинове намисто» та аматорської мистецької формації «Маланка-Фест» з Народного дому села Демня. Окрему увагу було приділено гастрономічній спадщині Тростянецької громади, що стало яскравим завершенням цього насиченого культурно-краєзнавчого дня.

Автор tog