24 травня 2019 року у Тростянецькій ОТГ відбулося 8 – фінальне засідання Робочої групи із розробки Дорожньої карти збереження і управління культурною та історичною спадщиною громади. Під час засідання, її учасники завершили визначення заходів, які дозволять ефективно управляти та використовувати місцеву спадщину. Розробка Дорожньої карти відбувається в рамках проекту «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» (ROSETTES), що реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу, у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Дорожня карта збереження і управління культурною та історичною спадщиною – це набір взаємопов’язаних заходів, які розроблені за участі різних цільових груп у громаді, реалізація яких дозволить ефективно управляти та використовувати місцеву культурну та історичну спадщину, не погіршуючи її стан.
Дорожня карта містить перелік об’єктів культурної та історичної спадщини Тростянецької громади, визначає місцеві традиції та ремесла, містить заходи із збереження спадщини та із її промоції, визначає перелік туристичних продуктів та промоційних матеріалів, створення яких сприятиме покращенню впізнаваності спадщини громади. У Дорожній карті також визначено механізми фінансування реалізації заходів та визначено як буде відбуватися управління спадщиною в межах Тростянецької ОТГ.
За словами керівника Центру «Регіональний Розвиток» Володимира Крижанівського, наявність Дорожньої карти є важливим кроком для:
збереження культурної та історичної спадщини Тростянецької громади;
ефективного управління місцевою спадщиною;
промоції туристичного потенціалу громади;
покращення туристичної привабливості громади;
збільшення кількості відвідувачів на території населених пунктів громади.
Для розробки Дорожньої карти експерти Центру «Регіональний Розвиток» провели 8 зустрічей із членами Робочої групи, яка створена у Тростянецькій ОТГ.
На основі Дорожньої карти, в рамках проекту «Світ Карпатських Розет – заходи із збереження унікальності культури Карпат» (ROSETTES), в подальшому буде розроблено стратегію розвитку місцевої спадщини та туризму.