• Нд. Кві 28th, 2024

До уваги платників податків — фізичних осіб щодо мінімального податкового зобов ’язання

Жов 11, 2023
До уваги платників податків — фізичних осіб щодо мінімального податкового

зобов ’язання

Фізичні особи, які мають у власності та/або користуванні

(оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) земельні ділянки,які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобовязання.

МПЗ обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій відповідних документів платника податків, зокрема документів, що підтверджують право власності/користування (пп. 170.14.3 ПКУ).

Наголошуємо, що фізична особа у разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов’язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку такий платник податку має право протягом ЗО днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

>                     земельних ділянок, що знаходяться у платника податку у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;

>                     суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

>                     суми сплачених податків, зборів, платежів.

Тому у випадку незгоди з розрахованою у податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов’язання з податку не потрібно оскаржувати таке повідомлення-рішення, а звернутись до податкового органу за місцем своєї податкової адреси для проведення звірки даних з наданням підтвердних документів.