• Ср. Кві 24th, 2024

ХТО МОЖЕ БУТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?

Тра 12, 2023
ХТО МОЖЕ БУТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?
Службу у справах дітей Тростянецької сільської ради запрошено до участі у інформаційному семінарі “Патронатний вихователь як альтернатива зайнятості”, який відбувся 10 травня 2023 року. Захід організований Миколаївським управлінням СФ обласної служби зайнятості.
ЩО Ж ТАКЕ ПАТРОНАТНА СІМ’Я? ХТО МОЖЕ БУТИ ПАТРОНАТНИМ ВИХОВАТЕЛЕМ?
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Сім’я патронатного вихователя -це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
ПАТРОНАТНИМИ ВИХОВАТЕЛЯМИ можуть бути повнолітні громадяни України, які постійно проживають разом на спільній житловій площі мають позитивний досвід виховання власних дітей, або досвід роботи з дітьми. Патронатний вихователь повинен бути безробітним, також, у патронатного вихователя обов’язково повинен бути помічник (чоловік і дружина, повнолітня дочка з матір’ю, тощо).
Хто може бути влаштований в патронатну сім’ю?
– Покинуті/знайдені діти, діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі; діти, чиї батьки пропали безвісті; діти з сімей, в яких існувала загроза життю чи здоров’ю; діти за заявою батьків у зв’язку з складними життєвими обставинами, які трапились в їх сім’ї. Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї.
Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, орієнтовно становить від 1 до 3 місяців, але може бути і до 6 місяців.
Як стати патронатним вихователем?
Кандидати у патронатні вихователі проходять відповідне навчання, яке складається з 9 занять і проходить зазвичай в суботу та неділю. Після завершення курсу навчання, тренери надають рекомендацію для створення патронатної сім’ї.
Які документи необхідно подати кандидатам у патронатні вихователі?
– 1) заява; 2) копія паспорта громадянина України; 3) копія трудової книжки (за наявності); 4) довідка про стан здоров’я кандидата в патронатні вихователі та осіб, які проживають разом із ним, складені за затвердженою формою; 5) довідка про відсутність судимості, у тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку й проживають разом із кандидатом в патронатні вихователі; 6) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням; 7) письмова згода на влаштування дитини в сім’ю кандидата в патронатні вихователі всіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, у тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.
Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?
Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівнюється до п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років.
– У разі якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.
Обов’язки патронатного вихователя:
Забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо; створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку; співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування; забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною; сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.
Куди звертатись?
Служба у справах дітей Тростянецької сільської ради:
вул. Зелена, 2 с. Тростянець Стрийського району Львівської області