• Нд. Кві 28th, 2024

Купівля усіх рецептурних ліків за #Е_рецептом

Бер 31, 2023
Купівля усіх рецептурних ліків за #Е_рецептом
Таке правило починає діяти з 1 квітня.
Корисний пост для вас, щоб все прояснити:
1. Хто може виписати е-рецепт:
✅Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік, або ж лікар-ФОП
2. На які ліки потрібен е- рецепт
✅На всі рецептурні ліки. Це легко перевірити – відкрийте інструкцію лікарського засобу, що вам потрібен. Якщо в інструкції в графі “умови відпуску” вказано “за рецептом” – для придбання цих ліків потрібен рецепт від лікаря.
3. Чи будуть діяти ще паперові рецепти?
✅Так на прийомі лікаря пацієнт обирає, за яким рецептом він бажає придбати ліки за власні кошти в аптеці – електронним чи паперовим.
4. Чи обов’язково мати декларацію з сімейним лікарем для отримання електронного рецепта?
✅ Електронний рецепт можна буде отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСОЗ – це проста процедура, яку може швидко здійснити будь-який лікар.
5. Як виглядає електронний рецепт?
✅Лікар виписує е-рецепт – ви отримаєте на телефон номер рецепта (16 знаків) та код його підтвердження.
З цим звертаєтесь до аптеки.
За потреби лікар може роздрукувати інформаційну довідку до
нього. Але пам’ятайте – ця довідка не прирівнюється до рецепта, а є лише допоміжним документом для пацієнта.
6. Де можна скористатись електронним рецептом?
✅Ви зможе погасити е-рецепт у будь-якій аптеці. Для цього всі аптечні заклади в термін до 31.03.2023 мають зареєструватися та почати працювати в ЕСОЗ
7. Протягом якого часу потрібно використати рецепт в аптеці?
✅ Ви може погасити електронний рецепт в аптеці протягом 30 днів та протягом 10 днів, якщо це наркотичний (психотропний) лікарський засіб. Термін дії такого рецепта буде вказаний в інформаційній довідці до е-рецепта
8.Чи можна частково погасити рецепт (придбати меншу кількість ліків)?
✅Так, ви зможете погасити електронний рецепт частково, тобто придбати меншу кількість ліків, аніж вам призначив лікар. Так ви зможете одноразово погасити рецепт на кількість препарату, що кратна первинній упаковці (наприклад, блістеру чи ампулі). При цьому повторно отримувати рецепт для відпуску залишку ліків не потрібно.
9. Чи буде лікар призначати конкретну торгову назву ліків?
✅Електронний рецепт не містить торгових назв препаратів, а лише міжнародну непатентовану назву, іншими словами – діючу речовину. Пацієнт може самостійно прийняти рішення щодо бренду лікарського засобу з відповідною діючою речовиною, відповідно до свого бюджету.
Будьте здорові!