• Сб. Кві 27th, 2024

На Львівщині у період воєнного стану у військовозобов’язаних громадян перевірятимуть документи

Лис 23, 2023
Під час засідання Ради оборони Львівщини, яке відбулось 17 листопада, прийняли важливе рішення щодо належного виконання заходів мобілізації на території Львівської області.
Йдеться про те, що військовозобов’язані громадяни України віком 18-60 років, які перебувають на території Львівської області, на час дії воєнного стану повинні мати при собі документи, що посвідчують особу, військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Ці документи громадяни мають надавати на вимогу для перевірки працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Рішення діятиме на період дії правового режиму воєнного стану, до його скасування чи припинення або до видачі окремого наказу, залежно від того, яка з цих подій настане раніше.
Важливо: цей наказ базується на законодавчих положеннях, зазначених у статті 8 Закону України про правовий режим воєнного стану, та на затвердженому Кабміну Порядку перевірки документів, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажу під час впровадження правового режиму воєнного стану.
Зазначимо, що ці розширення прав працівників ТЦК та СП не обмежують конституційних прав громадян. Крім того, наказ стосується лише перевірки документів і не дозволяє будь-яких протизаконних дій.