• Вт. Кві 30th, 2024

ПРАВО ДИТИНИ НА СІМ’Ю. ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ

Бер 14, 2023
ПРАВО ДИТИНИ НА СІМ’Ю. ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ
Опіка, піклування над дітьми – це сімейна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів.
У ЯКИХ ВИПАДКАХ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ ОПІКА, ПІКЛУВАННЯ
Опіка, піклування встановлюється над дітьми-сиротами і дітьми, позбавленими батьківського піклування.
Опіка, піклування над неповнолітніми (малолітніми) дітьми, встановлюється, якщо батьки померли, невідомо їх місцезнаходження, визнані в судовому порядку безвісно відсутніми або померлими.
ХТО ТАКИЙ ОПІКУН, ПІКЛУВАЛЬНИК
Це особа, яка є законним представником інтересів дитини та має право самостійно визначати способи виховання дитини з урахуванням думки дитини та рекомендацій органу опіки та піклування.
Якщо дитина досягла 14-річного віку, особа, яка виконувала обов’язки опікуна, стає піклувальником.
ХТО МОЖЕ СТАТИ ОПІКУНОМ, ПІКЛУВАЛЬНИКОМ
особа, яка досягла повноліття;
має постійне місце проживання з відповідними житловими умовами для виховання дитини та постійний дохід;
не обмежена у дієздатності та не визнана недієздатною;
не перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркотичному диспансері.
ХТО ВСТАНОВЛЮЄ ОПІКУ, ПІКЛУВАННЯ
Опіка, піклування над дитиною-сиротою та дитиною, позбавленою батьківського піклування встановлюється органом опіки та піклування у місячний строк після подання заяви і документів або судом.
КУДИ ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ
Служба у справах дітей Тростянецької сільської ради
ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ
Заява про бажання взяти на виховання в свою сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування;
Копія паспорта громадянина України,
копія реєстраційного номера облікової платника податків, копія свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);
Довідка про заробітну плату за останніх шість місяців або копію декларації про майновий стан і доходи за попередній календарний рік;
Висновок про стан здоров’я (подається кожним із подружжя);
Довідка про наявність чи відсутність судимості, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС(подається кожним із подружжя);
Довідка від нарколога та психіатра (для осіб, які проживають разом із заявником);
Документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
Письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом із заявником.
Строк дії документів, зазначених у переліку, становить дванадцять місяців з дати видачі.
ЯКУ ДЕРЖАВНУ ДОПОМОГУ ОТРИМУЄ ОПІКУН, ПІКЛУВАЛЬНИК
Допомога на дитину надається у розмірі, що становить 2,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, на дітей з інвалідністю – 3,5 розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зараз прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить 2 272 грн, для дітей від 6 до 18 років – 2 833 грн).
Якщо на дитину (дитину з інвалідністю) виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю відповідно до законодавства), розмір допомоги на дитину, над якою встановлено опіку чи піклування, визначається як РІЗНИЦЯ між розміром прожиткового мінімуму та розміром призначеної соціальної підтримки.
КОЛИ ПРИПИНЯЄТЬСЯ ОПІКА, ПІКЛУВАННЯ
Опіка, піклування припиняється у разі:
передачі малолітньої особи батькам (усиновлювачам);
досягнення дитиною повноліття;
реєстрації шлюбу неповнолітньої особи;
надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності;
смерті піклувальника або підопічного.