• Чт. Кві 25th, 2024

Реставрація кам’яних надгробків на кладовищі в Закладському лісі.

Вер 8, 2021

На території Тростянецької сільської територіальної громади на цвинтарі в селі Заклад реалізовується проєкт «Кам’яний літопис Поморян і скарби Скарбека» під керівництвом Шимона Моджеєвського, який з командою польських скульпторів – волонтерів реставрували кам’яні надгробки на кладовищі. Громада забезпечила волонтерів усім необхідним для проведення відновлювальних робіт – водою, піском та каменем.
Впродовж трьох днів волонтерам вдалося відреставрувати шість надгробних пам’ятників.
Підготовчі заходи щодо реалізації цього проєкту громада розпочала ще з 2019 року. За ініціативи сільського голови Михайла Цихуляка, старости села Заклад Ігоря Олюхна та старости села Демня Наталії Держило, а також активних мешканців згаданих сіл проводилися щорічні толоки, розчищалася територія біля каплиці-усипальниці графа Станіслава Скарбека та старого кладовища. Висловлюємо щиру подяку Павлу Зубрицькому, директору ПП “Естет”, за надану спонсорську допомогу у вигляді будівельних матеріалів. Реставраційні роботи будуть продовжені наступного року.