• Сб. Тра 18th, 2024

Служба у справах дітей Тростянецької сільської ради інформує

Лис 26, 2021

23 листопада комісією у складі начальника служби у справах дітей, начальника соціально-гуманітарного відділу, начальника юридичного відділу, старости Липівського старостинського округу спільно з фахівцем відділу соціальних служб МЦНСП здійснили виїзд в один із населених пунктів громади з метою обстеження умов проживання малолітньої дитини відповідно до поданої заяви батьком малолітньої дитини.
Додаткова інформація
Згідно із статтею 11 Закону України «Про охорону дитинства», кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов’язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 160 Сімейного Кодексу України місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та самої дитини. Якщо батьки проживають окремо, місце проживання дитини, яка досягла чотирнадцяти років, визначається нею самою.
Частинами 1,2 стаття 161 Сімейного Кодексу України визначено, що якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом. Під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення. Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.