• Пт. Кві 19th, 2024

З чого можуть складатися землі фермерського господарства?

Чер 1, 2023

З чого можуть складатися землі фермерського господарства?

На це та інші питання відповіді надає  наш гість Галина Ляхович – головний юрист сектору «Бориславське бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

• Скажіть будь- ласка, пані Галино, з чого складаються землі фермерського господарства?
  • Землі фермерського господарства можуть складатися із:
  • – земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі;
  • – земельних ділянок, що належать громадянам – членам фермерського господарства на праві приватної власності;
  • – земельної ділянки, які орендуються фермерським господарством.
  • Це унормовано у частині першій статті 12 Закону України «Про фермерське господарство».

Чи мають право члени фермерського господарства одержати безоплатно у власність земельну ділянку?

• Так, звичайно, члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю). Цікаво, що земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).
  • Чи можуть громадяни, які уже, скориставшись своїм правом, отримали земельну частку (пай) одержати ще земельну ділянку у такому ж розмірі?
  • На громадян, які раніше отримали земельну частку (пай), це право не розповсюджується.
  • Чи мають якісь переваги фермери, які до 1 січня 2002 року отримали у постійне користування або в оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства?
  • Так, громадяни України, які до 1 січня 2002 року отримали в постійне користування або оренду земельні ділянки для ведення фермерського господарства, мають переважне право на придбання (викуп) земельних ділянок розміром до 100 гектарів сільськогосподарських угідь, у тому числі до 50 гектарів ріллі. Це передбачено частиною четвертою статті 13 Закону України «Про фермерське господарство».
  • А чи може бути передбачена розстрочка платежу за придбання цих земельних ділянок?
  • Так, під час придбання земельних ділянок, які громадяни отримали до 1 січня 2002 року в постійне користування або оренду для ведення фермерського господарства, вони можуть скористатися розстрочкою платежу до 20 років.

Ми і надалі продовжимо серію наших консультацій у сфері земельних правовідносин. Консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Наразі нагадуємо, що система безоплатної правової допомоги працює у дистанційному режимі.

Ми і надалі продовжимо співпрацю зі Стрийським імсцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги.  Разом з тим, інформуємо, що для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши:  068 81 81 879 (Миколаївське бюро правової допомоги), 067 16 77 144 (Стрийський місцевий центр), на гарячу лінію 0800 21 31 03

* надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки: https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

*надіславши листа на адресу електронної пошти:  mykolayiv@legalaid.lviv.ua  (Миколаївське бюро правової допомоги),

*залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян. Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Мазепи, 47. Центр знаходиться за адресою: м. Стрий, вул. О. Бачинської, 1а. Прийом громадян здійснюється з 8.00 до 17.00. ).

*Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»:https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php